"Юний партизан - Гриша Перець"

.

Щорічно, 22 вересня в Україні відзначають День партизанської слави. Свято встановлено в Україні «…на підтримку ініціативи ветеранів війни та з метою всенародного вшанування подвигу партизанів і підпільників у період Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років, увічнення їх пам'яті…» згідно з Указом Президента України Л.Д.Кучми «Про День партизанської слави» від 30 жовтня 2001 року № 1020/2001. До цієї дати в музеї створено тимчасову тематичну виставку «Юний партизан – Гриша Перець», яка доповнює експозицію «Партизанський рух на Сахновщині». На виставці представлено фотокопії та писемні документи з фонду музею: спогади першої вчительки Гришівської початкової школи - Плахотіної Г. А. і вчительки Сахновщинської школи - Карпусь О. А., біографія Гриші, написана його старшим братом Борисом Івановичем, довідки, вирізки з газет. Гриша шість разів переходив лінію фронту і приносив бойовим товаришам цінні відомості про ворога. 8 березня 1943 року, після жорстоких допитів його розстріляли в м. Красноград. За відвагу і мужність він був нагороджений посмертно орденом Вітчизняної війни 1 ступеня і медаллю «Партизану Вітчизняної війни» 2 ступеня. Одна з вулиць Сахновщини носить ім’я Григорія Перця. Виставка діє з 20 вересня по 29 жовтня.

Дата останньої зміни 22 Лютого 2023